Party Service szolgáltatás.


1. Szervezeti illetve projekt jellemzők

1.1 Szervezet neve

Tiszta Jövőért Közhasznú Alíptvány

1.2 Szervezet elérhetősége

Vezető: Gondi János

Cím: 1143 Budapest, Tábornok utca 11/b

Telefon: 36-1-460-9671

Weboldal: http://tisztajovoert.hu/

1.3. A programok, szolgáltatás neve

Party Service szolgáltatás.

1.4. A program, szolgáltatás indításának időpontja

2014

1.5. A program, szolgáltatás felelőse és elérhetősége

1.5.1. Programvezető neve: Gondi János

1.5.2. Telefon: 36-1-460-9671

1.5.3. E-mail: tisztajovoert@gmail.com


2. Tevékenység

A program, szolgáltatás keretében végzett tevékenység részletes leírása

A szolgáltatás célzottan, információs kiadványokkal, szórólapokkal, ártalomcsökkentő információkkal, és a szerhasználat ártalmait csökkentő anyagokkal (pl.: szőlőcukor, vitaminok, víz) látja el a szórakozókat. A szervezőkkel egyeztetett eseményeken, a party service munkatársai és önkéntesei elérő és megkereső munkájuk során a következő szolgáltatásokat biztosítják: • felvilágosítást nyújtanak a drogfogyasztás következtében fellépő egészségügyi és pszichoszociális ártalmakról • olyan információs anyagokat terjesztenek, amelyek a szerhasználat veszélyeire, biztonságos szexre, valamint a droghatás indukálta szexuális célzatú veszélyekre figyelmeztetnek • a partizókkal létesített közvetlen beszélgetések során egyfajta edukációs feladatot is megvalósítanak • az érdeklődők további segítséget kaphatnak segítőhelyek és további szolgáltatók eléréséhez • a segítők munkájuk során igyekeznek észlelni azokat a szórakozókat, akiknél fennáll a túlzott szerfogyasztás gyanúja, ami által pszichés vagy egészségügyi segítségre szorulnak • a hely személyzetével együttműködésben fontos feladat továbbá a „túladagolás” (akár alkoholmérgezés) esetén elsősegély biztosítása, baleset megelőzés vagy indokolt esetben segítséghívás, mentők értesítése A szolgáltatást nyújtó munkatársak egységes ruházatuk miatt (zöld alapon nagy lila kör) könnyen felismerhetők a szórakozók számára. Az Alapítvány bázispontja a fő koncerthelyszín bejáratánál könnyen megtalálható, amelynél az érdeklődők vitaminos vízhez, szóróanyagokhoz és információkhoz térítésmentesen hozzájuthatnak. A későbbiek során a „lassítani” vágyó vagy éppen segítségre, pszichés támogatásra igényt tartók beszélgethetnek segítőinkkel. A munkatársak további feladata a helyszín folyamatos bejárása és a partizók „jól-létének” felügyelete, a magára hagyott vagy rosszul lévő személyek mielőbbi beazonosítása, és számukra megfelelő segítség nyújtása.


D.3. Célpopuláció

D.3.1. Program/szolgáltatás által elérni kívánt végső célcsoportot

D.3.1.1. Életkori jellemzők: 16-45 évesek.

D.3.1.2. Földrajzi jellemzők: Budapest.

D.3.2. Mely csoportokra irányul a program, szolgáltatás?

D.3.3. A célpopulációról rendelkezésre álló információk

D.3.4. Hány főt értek el

D.3.4.1. Ténylegesen hány főt ért el 2019-ben? 16122

D.3.4.2. Hány főt ér el egy átlagos évben? 15000

D.3.5. Hogyan, milyen módon lépnek kapcsolatba a célcsoporttal?

Semmilyen formában nem jelenünk meg az iskolákban

D.3.6. A program/szolgáltatás megvalósításának helyszíne

  • A célpopuláció egyéb saját közege (pl. utca, szabadidő eltöltésének helyszíne, otthon, szórakozóhely)

D.3.7. Van-e valamilyen közbenső (közvetítő) célcsoport, melyet felhasznál a végső célcsoport, illetve az abban megvalósítani kívánt célok eléréséhez? (pl. szülők, családgondozók, stb.)

Nincs.


D.4. Célok

D.4.1. Végső cél

A szolgáltatás általános célja a biztonságosabb szórakozás feltételeinek megteremtése, a biztonságosabb szórakozás szemléletmódjának terjesztése a fiatalok és a party szcéna által érintett személyek, szereplők körében. A party service program célja a veszélyeztetett, vagy már szereket használó fiatalokkal történő kapcsolatfelvétel, a szerhasználattal összefüggő problémák feltárása, a biztonságosabb szórakozás feltételeinek segítése, a szerhasználat problémássá válásának megelőzése és igény szerint a korai kezelésbe vétel megkönnyítése. Kiemelnénk még a célok között, hogy a legális szerek abuzív használata is tevékenységünk fókuszában áll. Fontosnak tartjuk, hogy az emberek tisztában legyenek az alkohol vagy altató, nyugtató típusú szerek használata kockázataival, azok függőségi potenciáljával. A program célja még, hogy segítse a szórakozókat abban, hogy informált, tudatos, átgondolt döntéseket hozzanak. Végső cél továbbá egy széleskörű személetformálás a szerhasználók és a szereket nem használók körében egyaránt. Végül fontos részét képezi az információátadó tevékenységünknek, hogy a hozzánk fordulókkal megismertetjük az ellátórendszert, tájékoztatást adunk azon helyekről, amelyek szükség esetén felkereshetőek.

D.4.1.1. A program, szolgáltatás során közvetlenül megcélzott magatartások

D.4.2. Specifikus (közbenső/rövidtávú) célok

Az első specifikus cél: Információbővítés az alábbi témákban: - szerek hatása, - kezelőhelyek, - nem kívánt terhesség megelőzése, - HIV-HEPA megelőzés, - fertőzésmegelőzés, - mértékletes szerfogyasztás.

Az első specifikus célhoz kapcsolódó koncepció: Racionális döntés elmélete.

A második specifikus cél: Ártalomcsökkentés: - a szerhatásból származó mellékhatások, ártalmak megelőzése, csökkentése, - az állapotrosszabbodás, halláskárosodás megelőzése, csökkentése, - pihenőhely biztosítása.

A második specifikus célhoz kapcsolódó koncepció: Ártalomcsökkentési irányelvek, racionális döntés elmélete.

A harmadik specifikus cél: Veszélyeztető állapotok kezelése: - elsősegély nyújtás, -szorongás, pánik, bad-trip kibontakozásának megelőzése, - áldozattá válás megelőzése.

A harmadik specifikus célhoz kapcsolódó koncepció: A veszélyeztető állapotok kezelésére vonatkozó elsőbbségi elv.


S.D.4.3.

S.D.4.3. A szolgáltatás elérhetősége, nyitva tartása

Péntek 22.00-06.00
Szombat 22.00-06.00

S.D.4.4. Hány személy tartja

5


S.D.4.5. Az egyes specifikus célokhoz kapcsolódó módszerek és paraméterek

Az első specifikus célhoz kapcsolódó módszerek:

Kapcsolatfelvétel proaktív jelenléttel, interaktív, négyszemközti információátadás.Állandó telephelyű program esetében bizalmi viszonyt lehet kiépíteni a szórakozók, az üzemeltető és a szolgáltatók között. A hiteles, képzett, fiatal stáb mellett a közvetlen légkörű kapcsolatfelvétel, a látogatók és a hely/party ízlésvilágához illeszkedő kommunikációs eszközök (segítő pult design, szórólapok, poszterek, facebook postok, stb.) megfelelő eszközrendszert biztosít ehhez, melynek eredményeként nyitottakká válnak az információk befogadására. Fontos, hogy a szolgáltatók legyenek tájékozottak a többi, segítésre szakosodott intézmény elérhetőségével, ezzel is segítve a problémás droghasználók kezelésbe jutását.

Hány fős csoportban: 1

Hány személy biztosítja: 1

A második specifikus célhoz kapcsolódó módszerek:

Folyadék, vitamin és ásványi anyag pótlás azonnali elsősegélynyújtással, illetve továbbirányítással, az állapotromlás megelőzése, füldugó, pihenőhely biztosítása.

Hány fős csoportban: 1

Hány személy biztosítja: 5

A harmadik specifikus célhoz kapcsolódó módszerek:

Elsősegélynyújtás, pihenőhely biztosítása, folyamatos kapcsolattartás áldozattá válás megelőzése céljából: a túlzott szerhasználat következtében kontroll vesztett állapotúak felügyelete, támogatása.

Hány fős csoportban: 1

Hány személy biztosítja: 2


6. A programban résztvevő személyek

Pszichológus

Részállásban: 2

Önkéntesként: 1

Szociális munkás

Főállásban: 1

Részállásban: 1

Önkéntesként: 3

Mentálhigiénikus

Főállásban: 1

Addiktológiai konzultáns

Részállásban: 2

Önkéntesként: 1

Egyéb több mint 60 órás szakirányú tanfolyami végzettséggel rendelkező munkatárs

Önkéntesként: 6

Egyéb maximum 60 órás szakirányú tanfolyami végzettséggel rendelkező munkatárs

Önkéntesként: 3