Pszichiátriai pszichológiai tanácsadás.


1. Szervezeti illetve projekt jellemzők

1.1 Szervezet neve

LÉT.A.MED ZRT.

1.2 Szervezet elérhetősége

Vezető: Simonné Varga Csilla

Cím: 4281 Létavértes, Baross u. 7.

Telefon: 36-70-625-6528

1.3. A programok, szolgáltatás neve

Pszichiátriai pszichológiai tanácsadás.

1.4. A program, szolgáltatás indításának időpontja

2018

1.5. A program, szolgáltatás felelőse és elérhetősége

1.5.1. Programvezető neve: Dr. Bihari Erika

1.5.2. Telefon: 36-52-592-599

1.5.3. E-mail: letamed@letamed.hu


2. Tevékenység

A program, szolgáltatás keretében végzett tevékenység részletes leírása

A program keretében végzett tevékenységek: • Pszichológiai-, pszichiátriai vizsgálat, tanácsadás, szakvélemény; ◦ lelki zavarok, pl. depresszió, szorongás, fóbiák, kényszerek, pánik, evészavarok, pszichoszomatikus tünetek, személyiségzavarok, függőségek, ◦ stresszhelyzetek, lelki válságok, életvezetési-, kapcsolati problémák, ◦ diszlexiás és egyéb tanulási teljesítményzavarok kezelése. • Személyiségfejlesztő, készségfejlesztő tréningek (relaxációs-, meditációs-, önismereti-, stresszkezelő-, kapcsolati hatékonyságfejlesztő-, testsúlycsökkentő tevékenységeket végzünk). - Nem pszichiátriai szakorvosi vizsgálat - gyógyszer felírásra nincs lehetőség, komolyabb pszichiátriai problémákkal a területileg illetékes pszichiátriai szakrendelésre vagy a Boldogan jobb! önsegítő csoportba irányítjuk a beteget. A csoportban lehetőség nyílik: • megosztani nehézségeinket másokkal, • hasonló problémákban érintettekkel kapcsolatot teremteni és tartani, • megtanulni problémáinkat más nézőpontból látni, • a mindennapi élet nehézségeinek megoldásához új ötleteket, praktikákat tanulni, • önismeretben fejlődni. A csoport anonim módon zajlik, mivel azt tapasztaljuk, hogy így sokkal több kliens vonható be a terápiákba. Célok: egy alkalom alatt enyhülhetnek a konfliktus kiváltotta indulatok, de a problémahelyzet egy alkalom során teljesen nem szüntethető meg. ◦ A jelenleg működő Egészségfejlesztési Iroda mentális egészségfejlesztési funkciójának bővítéséhez kapcsolódó, felmerült tevékenységek ellátása; ◦ civil együttműködések támogatása, ◦ kapcsolattartás az alapellátással, szakellátással, a régióban/ a térségben működő Kormányhivatallal, és más egészségfejlesztési irodákkal, ◦ alapvető primer prevenciós célú szolgáltatások nyújtása a járás lakosai számára (információnyújtás, tájékoztatás, figyelemfelhívás), ◦ szülői készségek javítását célzó közösségi tevékenységek megvalósítása, támogatása, ◦ védőnőkkel való kapcsolattartás, szoros együttműködés, ◦ csoportos programok szervezésében és megvalósításában való részvétel, ◦ mentális egészségfejlesztés keretében végezhető egyéni és populációs szintű preventív feladatok megvalósítása, ◦ a depresszió és öngyilkosság megelőzése helyi programjaink megvalósításával, együttműködésben a releváns helyi szervezetekkel; ◦ pszichoterápiás kezelés biztosítása. Kozma Vízkeleti Dániel, az Egészségfejlesztési Iroda pszichológus munkatársa a hét minden napján, 8.00-16.00 óra között fogadja a segítségre szoruló klienseket.


D.3. Célpopuláció

D.3.1. Program/szolgáltatás által elérni kívánt végső célcsoportot

D.3.1.1. Életkori jellemzők: 18 év felettiek.

D.3.1.2. Földrajzi jellemzők: Derecske-Létavértes Kistérség.

D.3.2. Mely csoportokra irányul a program, szolgáltatás?

D.3.3. A célpopulációról rendelkezésre álló információk

Nem volt információ

D.3.4. Hány főt értek el

D.3.4.1. Ténylegesen hány főt ért el 2019-ben? 529

D.3.4.2. Hány főt ér el egy átlagos évben? 500

D.3.5. Hogyan, milyen módon lépnek kapcsolatba a célcsoporttal?

Az iskolában és azon kívül is

D.3.6. A program/szolgáltatás megvalósításának helyszíne

  • A programot végrehajtó szervezet által biztosított helyszín (pl. családsegítő szolgálat irodája, ellátóhely, sportklub stb.)

D.3.7. Van-e valamilyen közbenső (közvetítő) célcsoport, melyet felhasznál a végső célcsoport, illetve az abban megvalósítani kívánt célok eléréséhez? (pl. szülők, családgondozók, stb.)

A lakókörnyezet, család, támogató környezet bevonása segíti a célok megvalósulását.


D.4. Célok

D.4.1. Végső cél

A legális drogok (alkohol, nikotin, egyéb szerek) használatának, illetve a problémás viselkedési addikciók (internet, online játék) megelőzése, csökkentése, a felépülés és a visszaesés-megelőzés támogatása. A társadalomba való visszailleszkedés, az önálló életvitel kialakításának segítése. A minél teljesebb felépülés elérése, a stigma és a diszkrimináció csökkentése.

D.4.1.1. A program, szolgáltatás során közvetlenül megcélzott magatartások

D.4.2. Specifikus (közbenső/rövidtávú) célok

Az első specifikus cél: • Megosztani nehézségeinket másokkal, • hasonló problémákban érintettekkel kapcsolatot teremteni és tartani, • megtanulni problémáinkat más nézőpontból látni, • a mindennapi élet nehézségeinek megoldásához új ötleteket, praktikákat tanulni, • önismeretben fejlődni.


P.D.4.

P.D.4.3. A teljes program megvalósításának egyes paraméterei

Össz. óraszám: 12

Óra hossza: 60 perc

Időintervallum: 12 hónap

Hány alkalom: 6

Hány személy tartja: 4

P.D.4.4. Az egyes specifikus célokhoz kapcsolódó módszerek és paraméterek

Az első specifikus célhoz kapcsolódó módszerek: Rövid intervenciós módszer alkalmazása csoportosan, és egyéni szinten is.


6. A programban résztvevő személyek

Pszichiáter

Főállásban: 1

Részállásban: 1

Külsős munkatársként: 2

Nem pszichiáter orvos

Részállásban: 1

Pszichológus

Főállásban: 1

Mentálhigiénikus

Részállásban: 1